سه شنبه, 18 آذر 1399 ساعت 12:18

یاتا : خدمه پروازی را از دستورالعمل های مشترک معاف کنید


یاتا و فدراسیون بین المللی انجمن های خلبانان خطوط هوایی (IFALPA) به طور مشترک از دولت ها خواستند تا خدمه پروازی را از دستورالعمل گروه ویژه بازیابی هواپیمایی (CART) ایکائو برای آزمایش کرونا که برای مسافران هوایی اعمال می شود ، معاف کنند .
تعداد فزاینده ای از کشورها تمام اقدامات بهداشت عمومی را برای خدمه و مسافران اعمال می کنند . این اقدامات شامل ارائه آزمایش منفی کرونا قبل از عزیمت و در بعضی موارد آزمایش منفی دوم هنگام ورود است.
گیلبرتو لوپز میر ، معاون ارشد ، ایمنی و عملیات پرواز یاتا گفت: "این اقدامات با راهنمایی های جهانی توصیه شده ایكائو مغایرت دارد .
وی افزود: "اقدامات انجام شده توسط برخی از دولت ها نه تنها با راهنمایی های توصیه شده مغایر است بلکه فشارهای ناخواسته ای را به خدمه وارد می كند.
این آزمایش ها علاوه بر فشارهای روانی ، هزینه های قابل توجهی نیز دارند. یک شرکت هواپیمایی برای رعایت چنین الزاماتی در یک پرواز معادل 950،000 دلار آمریکا در سال هزینه می کند .

 

اخبار هواپیمایی

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…