ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

چهارشنبه, 24 مهر 1398 ساعت 13:36

نظر سنجی یاتا برای بهبود سفرهای هوایی


انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی ( یاتا ) نتایج بررسی جهانی مسافر خود را در سال 2019 اعلام کرد که نشان می دهد مسافران برای بهبود تجربه سفر خود به دنبال فناوری هستند.
این نظرسنجی به عنوان صدای مسافر عمل می کند و بینش های عینی و عمیقی درباره الویت ها و رفتارهای مسافران هوایی در سراسر جهان ارائه می دهد و به راهنمایی ابتکارات صنعت کمک می کند. تمرکز این بررسی بر روی فرآیندها و فناوری در تجربه سفر بوده است ، نه سطح خدمات هواپیمایی یا فرودگاه. اولویت های برتر مسافری مشخص شده عبارتند از:
کنترل شخصی بیشتر در سفر از طریق تلفن هوشمند آنها
شناسایی بیومتریک برای سرعت بخشیدن به روند سفر
ردیابی چمدان ها در طول سفر
حداکثر زمان انتظار 10 دقیقه ای برای تحویل بار و تشریفات گمرک
دسترسی به وای فای در طول سفر
مسافران می خواهند از یک اپلیکیشن خوب برای کنترل بیشتر سفر از رزرو بلیت تا رسیدن به مقصد استفاده کنند. رزرو از طریق وب سایت شرکتهای هواپیمایی اگرچه از سال 2018 محبوبیت کمتری دارد ، اما همچنان روش انتخاب اکثر مسافران در سطح جهان (39٪) است. استفاده از تلفن هوشمند توسط نیمی از مسافران (51٪) نیز به عنوان روش ترجیحی ورود به سیستم انتخاب شد. این عدد نسبت به پارسال افزایش 4 درصدی نشان می دهد.
اکثر مسافران (72٪) همچنین می خواستند در طول سفر از اطلاعیه های ایرلاین خود آگاه شوند . پیامک همچنان گزینه اعلان مورد نظر برای 39٪ مسافران است ، اما این روند از سال 2016 رو به كاهش است. برعكس ، ترجیح دریافت اطلاعات سفر از طریق برنامه تلفن های هوشمند از سال 2016بیش از 10٪ افزایش یافته است و اکنون روش انتخاب یك سوم از مسافران است.
در این بررسی مشخص شد که 83٪ از مسافران می خواهند اطلاعاتی در مورد وضعیت پرواز و 45٪ نیز اطلاعاتی را درباره چمدان خود دریافت کنند . در این بررسی مشخص شد که 70٪ از مسافران مایل به به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی از جمله شناسه های بیومتریک آنها برای سرعت بخشیدن به روند سفر در فرودگاه هستند. این آمار در ارتباط با تعداد مسافرانی است که بیش از 10 بار در سال مسافرت می کنند.
علاوه بر این ، 46٪ از مسافران ترجیح می دهند به جای گذرنامه کاغذی برای سفر خود از شناسایی بیومتریک استفاده کنند و 30٪ نیز برای سوار شدن به هواپیما از یک نشان بیومتریک بهره گیرند. این یافته ها از طرح One ID IATA پشتیبانی می کند که هدف آن ایجاد یک تجربه فرودگاهی بدون کاغذ برای مسافرانی است که می توان با استفاده از یک نشانه بیومتریک خاص مانند صورت ، اثر انگشت یا اسکن عنبیه آنها سفر را تسریع کرد .

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…