ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

سه شنبه, 14 مرداد 1399 ساعت 13:38

راز جهش بوئینگ در اکوسیستم هوافضا


امروز سالگرد ادغام بوئینگ و مک دونل داگلاس است . درست 24 سال پیش بوئینگ با مبادله سهام 13 میلیارد دلار ، مالک این شرکت شد . البته بوئینگ به احترام قدمت مک دونل داگلاس در عرصه هوانوردی ، لوگو این شرکت را به لوگو خود افزود تا بدین وسیله قدردان تجربیات آن باشد .
به گفته نیویورک تایمز این ادغام ، دهمین ادغام بزرگ در تاریخ ایالات متحده است . بد نیست بدانید که در سال 1993 پنتاگون در مقام ابر پیمانکار دفاعی ایالات متحده جلسه ای برگزار کرد که به شام آخر معروف است . پنتاگون در این جلسه با اعلام پایان جنگ سرد ، بودجه نظامی خود را به نصف کاهش داد . پیرو این تصمیم ، دولت اعلام کرد که ترجیح می دهد با تعداد کمتری از سازندگان تعامل داشته باشد . این نظر سبب شد تا 32 شرکت دفاعی در 9 شرکت ادغام شوند .
برای مک دونل داگلاس این چشم انداز نگران کننده بود ، چراکه تجربه ادغام سال 1967 و دردسرهای آن هنوز برایش تازگی داشت . این شرکت که در ساخت هواپیماهای مسافری خیلی موفق نبود ، حالا باید سهم موفقیت خود در عرصه نظامی را با بوئینگ شریک می شد. در مقابل بوئینگ با این معامله به بزرگترین گروه هوافضا و دومین شرکت دفاعی ایالات متحده بدل گردید .
بوئینگ با این کار ، قلب تحقیق و توسعه مک دونل داگلاس را به دست آورد و از تجربه و دانش آن در برنامه های غیر نظامی استفاده کرد . به دیگر بیان بوئینگ تنها تولید کننده هواپیماهای مسافری در ایالات متحده و صادر کننده پیشرو در جهان شد .

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…