ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

سه شنبه, 25 دی 1397 ساعت 12:12

صنعت حمل و نقل هوایی به دست نیروهای داخلی توانمند شد


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: بزرگترین دستاورد صنعت هوایی انقلاب اسلامی، افزایش تعداد ایرلاین‌ به 18 شرکت و تعداد ناوگان به 310 فروند است.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ، با بیان اینکه حوزه هوایی از سال 58 تحت تحریم‌های آمریکا قرار داشته است، گفت: با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در صنعت حمل و نقل ، ایران توانست ناوگان حوزه حمل و نقل هوایی خود را توسعه دهد.
وی ادامه داد: در طول این مدت، صنعت حمل و نقل ایران سرمایه جدیدی را در این حوزه به کار گرفت به طوری که در اوایل انقلاب، ایران تنها 2 شرکت هواپیمایی داشت، اما هم‌اکنون بعد از گذشت چهل سال، 18 شرکت هواپیمایی در ایران به صورت مستمر فعالیت می‌کنند.
سامانی اظهار کرد: در اوایل انقلاب 25 ناوگان هوایی در اختیار ایران بود، اما هم‌اکنون تعداد ناوگان‌ هوایی ایران به 310 فروند رسیده و این امر با توجه به فشار آمریکا و تحریم‌ها یک دستاورد بسیار بزرگ در این بخش به شمار می‌رود.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: در زمان برجام با وجود آن که تحریم‌ها برداشته شده بود، اما اجازه تقویت و گسترش صنعت حمل و نقل هوایی داده نمی‌شد و ایران تنها با تکیه بر توانمندی‌های خود توانست ناوگان حمل و نقل هوایی را نوسازی کند.
وی با اشاره به اینکه صنعت حمل و نقل هوایی ایران روی پای خود ایستاد، گفت: در سال گذشته 32 میلیون پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه‌های ایران انجام شد و این امر تنها به توانمندی متخصصان داخلی صورت گرفته است.
سامانی اظهار کرد: پیش از انقلاب در حوزه تعمیر و نگهداری قطعات هواپیما به کشور‌های خارجی وابسته بودیم، اما هم‌اکنون تمامی قطعات رده بالای هواپیما توسط متخصصان داخلی تعمیر و نگهداری می‌شود.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه حمایت‌های دولت و نظام در این بخش نقش مؤثری در بهبود صنعت حمل و نقل هوایی کشور دارد، افزود: باید به بخش هوایی همانند سایر بخش‌ها توجه بیشتری شود و حمایت‌های دقیق‌تری از این حوزه صورت گیرد، از سوی دیگر حوزه حمل و نقل هوایی نیازمند تدوین بودجه بیشتری بوده تا شاهد درخشش بیشتر در صنعت حمل و نقل هوایی باشیم.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…