برگزاری دوره آموزشی

اولین دوره آموزشی EASA AIR-OPS  در انجمن برگزار شد . این دوره بنا به ضرورت بروزرسانی دوره های آموزشی مورد نیاز شرکتهای هواپیمایی و همسویی با قوانین یاسا طی سه روز برگزار گردید . در اولین دوره آموزشی انجمن 17 نفر از 5 ایرلاین شرکت داشتند . این دوره در مرکز آموزش هواپیمایی معراج برگزار گردید و مدرس هلندی آن از کیفیت برگزاری رضایت داشت . 

پاویون انجمن در ایروپرشیا

انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران در نمایشگاه ایروپرشیا شرکت کرد . این نمایشگاه از 24 تا 27 شهریور در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد . پاویون انجمن در مساحتی بالغ بر 300 مترمربع میزبان تمامی اعضای خود در نمایشگاه ایروپرشیا بود .

تمامی شرکتهای هواپیمایی عضو انجمن در این رویداد بین المللی حضور یافتند . کانترهای شرکتهای هواپیمایی در پاویون از جمله شلوغ ترین فضاهای نمایشگاه بود و مورد استقبال متخصصین و مردم قرار گرفت . این تجربه نخستین کار مشترک تمامی اعضا برای حضور در نمایشگاه های تخصصی بود که آثار و بازخوردهای مثبتی به همراه داشت .

 

 

اولین گردهمایی انجمن برگزار شد

اولین گردهمایی انجمن شرکت های هواپیمایی ایران در تاریخ سوم اسفند برگزار شد . در این رویداد ، مدیران عامل ، معاونان و مدیران شرکت های هواپیمایی ایران حضور داشتند . این گردهمایی که با حمایت شرکت هواپیمایی تابان برگزار گردید ، بیش از 250 میهمان عضو و غیر عضو داشت . میهمانان مدعو به مراسم شامل ریاست محترم سازمان هواپیمایی کشوری و معاونان ، مدیرعامل محترم شرکت فرودگاه ها و معاونان و بالاخره مدیران منطقه ای یاتا بودند .

رئیس هیات مدیره و دبیر انجمن ، در ابتدای مراسم گزارشی از عملکرد انجمن شرکتهای هواپیمایی در خصوص پیگیری های صنفی و عملکرد کمیته های تخصصی انجمن ارایه کردند . کاپیتان زنگنه رئیس هیات مدیره انجمن، ضمن دعوت از شرکت های هواپیمایی تازه تاسیس به عضویت ، از پیگیری مشکلات و حصول مطالبات اعضای انجمن گزارش کاملی ارایه کرد . آقای سامانی دبیر انجمن نیز در ادامه ، گزارشی از مصوبات کمیته های تخصصی انجمن در یک سال گذشته و برنامه های سال آتی انجمن بیان کرد . سپس ، آقای حسنلو گزارش عملکرد یکساله معاونت استاندارد پرواز را ارایه داد و پس از آن آقای مه آبادی رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها ، ضمن اشاره به نقش شرکت فرودگاه ها در روند مسافرت های هوایی ، چشم انداز های آتی آن را برشمرد.

آقای مهندس عابدزاده ریاست محترم سازمان هواپیمایی کشوری ، سخنران بعدی بود . وی ضمن ابراز خرسندی از جایگاه کنونی انجمن در تصمیم گیری های کلان هوایی ، حاضران را به هم افزایی پتانسیل ها دعوت کرد . آقای عابدزاده در ادامه به موضوع اقتصاد ملی در صنعت هواپیمایی اشاره داشت . وی برون رفت از مشکلات جاری و آتی را در شکل گیری و بهینه سازی اقتصاد ملی در شرکت های هواپیمایی برشمرد .

پروازهای نوروزی و اهمیت آن در تقویم شرکت های هواپیمایی موضوع بعدی گردهمایی بود که آقای فتاحی به آن پرداخت . وی با اشاره به ضرورت هماهنگی همه دست اندرکاران ، الویت دهی به شرکتهای هواپیمایی ایرانی در پروازهای نوروزی را از جمله شاخص های سازمان خود خواند .

آقای مراد الخطیب مدیر منطقه ای یاتا آخرین سخنران گرهمایی بود . اهمیت همکاری در موفقیت شرکت های هواپیمایی و فرودگاهی  موضوع سخنرانی وی بود . الخطیب به نقش تکنولوژی های روز در ساده سازی و روان سازی سفرهای هوایی اشاره کرد و نقش تک تک سازمان های مستقر در فرودگاه را در این روند ضروری توصیف کرد . 

 IMG 5424  

IMG 5734

IMG 5752

IMG 5901

IMG 6000

IMG 6066

اعضای انجمن

logos