ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

چهارشنبه, 24 مهر 1398 ساعت 10:50

عوامل ورشکستگی شرکتهای هواپیمایی چیست ؟


عصر طلایی حمل و نقل هوایی ویژه افراد ثروتمند بود ولی نوآوری های این صنعت به ویژه ظهور شرکتهای هواپیمایی کم هزینه به این معنی بود که عموم مردم می توانند از هواپیما استفاده کنند . یکی از پیشگامان این تغییر ، شرکت هواپیمایی ساوت وست بود که در سال 1971 ماموریت خود را به دریافت کرایه مناسب برای مصرف کننده تغییر داد . این امر سبب ساز موقعیتی نگران کننده برای غول هایی همچون پان آمریکن شد . چراکه مشتریان آنها می توانستند بهای کمتری برای بلیت های خود بپردازند .
این روند با ظهور چند خط هوایی کم هزینه دیگر تشدید شد و وضعیت موجود را مختل کرد . دومین حرکت شرکتهای نوظهور ، مسیرهای جدید تقاضا بود . به این ترتیب شهرهای بیشتری به وسیله این خطوط هوایی متصل شدند و سهولت دسترسی مسافران افزایش یافت . گام سوم توسعه با آزاد سازی نرخ بلیت در سال 1978 برداشته شد و آمار سفرهای هوایی را به شدت ارتقا داد .
مقررات زدایی تاثیر زیادی بر عقب ماندگی شرکتهای هواپیمایی داشت . موفقیت خطوط هوایی کم هزینه باعث سقوط بسیاری از ایرلاین های محبوب شد تا آنجا که در دهه 1990 غول های محبوبی همچون پان آم منقرض شدند . عدم سازگاری با بازار در حال تغییر ناشی از کم هزینه ها یکی از بزرگترین دلایل سقوط آنها بود .
این موج در اواخر دهه 90 به اروپا رسید . مقررات زدایی و خطوط کم هزینه ، به تولد ایزی جت و رایان ایر انجامید تا بازار اروپا را متحول کنند . رایان ایر اکنون بیش از 130 میلیون مسافر در سال جابجا می کند . موج فروپاشی غول های محبوب اروپایی چند وقتی است که شروع شده ، حتما صدای سقوط توماس کوک را شنیده اید .
همانطور که به جلو می رویم ، باید ببینیم چه چیزی در انتظار خطوط کم هزینه است. با برطرف شدن برگزیت ، بسیاری از شرکتهای اروپایی امیدوارند که قانون اصلاح شده تأثیری در نحوه عملکرد آنها نداشته باشد. علاوه بر این ، در سراسر ایالات متحده نیز ، شرکت های هواپیمایی به دنبال راه های جدید دستیابی به رشد بازارهای بین المللی خود هستند.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…