چهارشنبه, 20 شهریور 1398 ساعت 09:14

پایان موفقیت آمیز انتقال حجاج توسط هما


پرونده انتقال حجاج تمتع امسال با جا به جایی ۸۸ هزار زائر بیت الله الحرام به کشورمان بسته شد.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با انجام آخرین پرواز هواپیمایی "هما" از مدینه به فرودگاه امام خمینی (ره)در نخستین ساعات بامداد امروز دوشنبه، پرونده عملیات انتقال حجاج تمتع سال ۱۳۹۸ با انتقال بیش از ۸۸ هزار زائر بیت الله الحرام به کشورمان بسته شد.
کاپیتان تورج دهقانی زنگنه گفت: عملیات بازگشت حجاج از ۲۵ مرداد تا بامداد دوشنبه ۱۸ شهریور به مدت ۲۴ روز ادامه یافت و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با استعداد ۱۰ فروند هواپیمای پهن پیکر خود، با انجام ۳۶۴ پرواز، بیش از ۸۸ هزار و ۵۰۰ زائر خانه خدا را به فرودگاه‌های ۱۹ گانه کشور بازگرداند.
وی افزود: در این مدت، ۶۱ خلبان، ۸۰ سرمهماندار و ۳۰۰ مهماندار و ۴۳۷۰ نفر ساعت مهندس همراه پرواز و عوامل زیادی در مجموعه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بسیج شده بودند تا با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی نظیر سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، نیروی انتظامی، پلیس فرودگاه و گذرنامه و سپاه حفاظت و سایر دستگاه‌های دخیل، این عملیات را در کمال ایمنی و سلامت و کمترین میزان تاخیر به انجام برسانند.
کاپیتان زنگنه با بیان اینکه مبدا ۴۴ درصد پرواز‌های عملیات بازگشت شامل ۱۵۷ پرواز شهر جده و بقیه ۲۰۶ پرواز شهر مدینه در عربستان سعودی بود افزود: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مدت دو ماه عملیات رفت و بازگشت حج، ۷۲۴ پرواز شامل ۴ هزار و ۳۳۲ ساعت - پرواز را با میانگین تاخیر ۹ دقیقه انجام داد که در مقایسه با سال گذشته، میزان تاخیر‌ها ۷۰ درصد کاهش داشته است.
وی همچنین از جابجایی ۳ هزار و ۷۰۰ تن بار همراه زائر در این مدت توسط ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خبر داد و افزود: با وجود افزایش ۹۸ درصدی حجاج حمل شده، ۹۷ درصدی پرواز‌ها با ناوگان هما و افزایش ۷۰ درصدی ایستگاه‌های پروازی هما در کشور در مقایسه با سال گذشته، تاخیر‌های ناشی از عملیات هما به طور متوسط به ۹ دقیقه رسید که کاهشی ۷۰ درصدی در مقایسه با سال قبل نشان می‌دهد.
بر اساس آمار منتشره، میانگین تاخیر‌های عملیات حج امسال ۱۹ دقیقه است که طبق محاسبات، ۹ دقیقه آن به خاطر عملیات هما و ۱۰ دقیقه دیگر بخاطر سایر عوامل فرودگاهی و جوی ارزیابی شده است. ضمن اینکه تعداد زیادی از پرواز‌ها با تعجیل و زودتر از زمان مقرر در فرودگاه مقصد به زمین نشستند.
امسال برای نخستین بار، بخاطر کارشکنی دولت عربستان سعودی در مشارکت با شرکت‌های هواپیمایی ایرانی برای انتقال حجاج ایرانی خانه خدا، تمام ۸۸ هزار حاجی ایرانی با هواپیما‌های پهن پیکر ایران ایر به حج مشرف شدند.
عربستان سعودی همچنین به طرف ایرانی اجازه نداد از مشارکت سایر خطوط هوایی ایرانی یا اجاره هواپیما‌های خارجی بهره‌مند شود و به ناچار، ایران ایر، بخشی از پرواز‌های خارجی خود را با اجاره هواپیما از سایر خطوط ایرانی و خارجی انجام داد تا هواپیما‌های خود را در عملیات حج تمتع ۹۸ به کار گیرد.
در این عملیات از تعداد بیش از ۸۸ هزار زائران بیت الله الحرام ، تعداد ۲۲ هزار و ۹۵۸ حاجی با ۹۵ پرواز به فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) تهران ، تعداد ۷ هزار و ۶۷۲ حاجی با ۳۲ پرواز به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، تعداد ۱۱ هزار و ۵۰۱ حاجی با ۴۷ پرواز به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد ، تعداد ۳ هزار و ۸۵۸ حاجی با ۱۶ پرواز به فرودگاه شهید آیت الله صدوقی یزد ، تعداد ۴ هزار و ۲۳۳ حاجی با ۱۷ پرواز به فرودگاه دشت ناز ساری ، تعداد ۳ هزارو ۹۵۸ حاجی با ۱۶ پرواز به فرودگاه گرگان ، تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ حاجی با ۱۰ پرواز به فرودگاه بیرجند ،تعداد ۴ هزار و ۳۷۸ حاجی با ۱۸ پرواز به فرودگاه اهواز ، تعداد یک هزار و ۴۶۲ حاجی با ۶ پرواز به فرودگاه زنجان ، تعداد ۴ هزار و ۹۶۷ حاجی با ۲۱ پرواز به فرودگاه تبریز ،تعداد ۴۷۸ حاجی با ۲ پرواز به فرودگاه سردار جنگل رشت ،تعداد ۴ هزار و ۹۷۴ حاجی با ۲۰ پرواز به فرودگاه همدان ،تعداد یک هزار و ۱۴۳ حاجی با ۵ پرواز به فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه ، تعداد یک هزار و ۶۴۷ حاجی با ۷ پرواز به فرودگاه زاهدان ، تعداد یک هزار و ۱۵۸ حاجی با ۵ پرواز به فرودگاه "یادمان شهدای پرواز ۶۵۵ هما" بندرعباس ،تعداد ۹۲۵ حاجی با ۴ پرواز به فرودگاه بوشهر ، تعداد ۳ هزار و ۶۸۶ حاجی با ۱۵ پرواز به فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان، تعداد ۳ هزار و ۲۳۰ حاجی با ۱۳ پرواز به فرودگاه شهید باکری ارومیه و تعداد ۳ هزار و ۶۷۲ حاجی با ۱۵ پرواز به فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز منتقل شدند.

اخبار هواپیمایی

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…