ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 21:23

چالشهای شرکتهای هواپیمایی در فرودگاه هاسومین جلسه هم اندیشی مدیران عامل شرکت های هواپیمایی و هلیکوپتری در سال 1398 با حضور آقای مهندس عابدزاده ریاست سازمان هواپیمایی کشوری و آقای امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و آقایان اسفندیاری و اکبری اعضای هیئت مدیره شرکت مذکور و آقای مهندس رستمی مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی ( ره ) در سوم تیرماه سال جاری در محل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران برگزار گردید:
دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی در ابتدای این جلسه از تلاشها و خدمات پرسنل مرکز کنترل فضای کشور و برج مراقبت فرودگاهها و پرسنل ترمینال ها و سایر پرسنل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران تقدیر و تشکر نمود و سپس مسائل و مشکلات شرکت های هواپیمایی با فرودگاههای کشور را برشمرد. برخی از مشکلات مطرح این جلسه در ادامه آمده است .
مسائل ایمنی سطوح پروازی و فرودگاهها به ویژه در خصوص برخورد پرندگان و حیات وحش و خسارتی که از این ناحیه متوجه شرکت های هواپیمایی می گردد.
تأخیرهای ناشی از ATC و مسائل فرودگاهها و زیان مترتب به شرکت ها از این ناحیه.
عدم وجود کیوت در فرودگاهها.
دریافت قدرالسهم هزینه های هندلینگ از شرکت های هندلینگ دهنده و بالا رفتن هزینه های شرکت ها.
دلاری بودن خدمات و تعرفه های خدمات فرودگاهی و ناوبری.
رشد تصاعدی هزینه های اماکن فرودگاهها.
تحمیل هزینه های گزاف به شرکت های هواپیمایی به لحاظ دو فرودگاهی بودن تهران.
کمبود پارکینگ در مهرآباد.
عدم امکان استفاده از فرودگاه سبزوار بعنوان فرودگاه جایگزین در پروازهای مشهد.
تأخیر در ارائه سوخت بویژه در مواقع تعویض شیفت در فرودگاه مهرآباد.
عدم امکان سرویس دهی مناسب اینترنت در فرودگاهها و انحصاری بودن آن.
موانع پروازی انتهای باند 29 فرودگاه مهرآباد.
FOD شدن هواپیماها بویژه هواپیماهای 737.
مشکلات پارک تاکسی وی فرودگاه مهرآباد.
ازدحام در گیت های خروج ترمینال یک در صبح ها.
عدم وجود SLA فی ما بین خدمات دهندگان.
ارسال گزارش مستقیم مدیران فرودگاه به مراجع قضائی.
در ادامه این جلسه آقای امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در پاسخ به موارد مطرح شده گفت : وضعیت برخورد پرندگان به جز در 4 فرودگاه نسبت به تراز جهانی خوب است و برای 4 فرودگاه هم برنامه اصلاحی پیش بینی شده است. وی افزود ، سیستم پذیرش یکپارچه مسافر ( کیوت ) در حال برنامه ریزی برای نصب در فرودگاهها می باشد. در خصوص سرویس اینترنت به دلیل هک شدن، مشکل داشته و در حال برطرف شدن است.
آقای امیرمکری در ادامه گفت : تعرفه های اماکن در سال های متمادی تغییری نداشته و ناگزیر به بروزرسانی می باشیم ولی بالا بودن تعرفه ها نباید بهانه ای برای عدم امضای قرارداد گردد. لذا توصیه می شود نسبت به امضای قرارداد اقدام گردد. وی افزود ، اصلاح ماده 63 قانون وصول برخی از درآمد در دستور کار قرار دارد، لذا پیشنهاد می شود نماینده انجمن در جلسات کمیته اصلاح حضور داشته باشند.
مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی کمبود پارکینگ را عدم رعایت بیس توسط برخی از شرکت های هواپیمایی دانست که باید از سوی شرکتهای مذکور رعایت شود. وی افزود ، برطرف کردن موانع انتهای باند 29 راست در دستور کار قرار دارد، ولی خلبانان از باند مذکور استفاده نمی کنند، علیرغم اینکه در شرایط VMC باند مذکور مانعی ندارد.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…