ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 11:38

لزوم حذف نرخ عوارض شهرداری از بلیت هواپیما

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بر لزوم حذف نرخ عوارض شهرداری از بلیت هواپیما در کشور تاکید کرد.
مقصود اسعدی سامانی افزود: اوائل پیروزی انقلاب یعنی سال 1358 شورای انقلاب با این دیدگاه که مسافران پروازهای هواپیما افراد متمول و پولداری هستند قانونی مصوب تا پنج درصد از پول بلیت هواپیما از مسافران اخذ و به شهرداری ها پرداخت شود.
وی همچنین اظهارداشت: قانون مصوب شورای انقلاب تصریح دارد که 10 درصد از این رقم وصولی به عنوان هزینه کارمزد باید به شرکت های هواپیمایی تعلق گیرد.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: ماده 43 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال 1387 نیز می گوید : پنج درصد قیمت بلیت هواپیما و وسائط نقلیه دریایی باید به حساب شهرداری ها واریز شود.
وی افزود: بند ( ب ) ماده 46 این قانون تصریح دارد به اینکه شهرداری محل فعالیت شرکت هواپیمایی مسئول دریافت این عوارض است.
اسعدی سامانی تصریح کرد: بند (الف ) ماده 47 قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز یادآور می شود که این عوارض باید به حساب شهرداری محل فروش بلیت واریز شود.
وی ادامه داد: بلیت هواپیما امروز در شهرهای مختلف صادر و دریافت بلیت در هر شهری همیشه به معنی پرواز از همان شهر نیست برای مثال یک شهروند ساکن تهران امکان دارد در مشهد بلیت خریداری و از فرودگاه اصفهان به آبادان پرواز کند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: جدا از این محل فعالیت اغلب شرکت های هواپیمایی در تهران و همینطوربرخی از بلیت ها نیز به دلائل مختلف بصورت رایگان صادر می شود.
وی افزود: مسئولان شهرداری آمار تعداد بلیت های مورد صدور را از فرودگاه ها دریافت و بر اساس همان آمار مطالبه عوارض شهرداری می کنند.
اسعدی سامانی تصریح کرد: نکته تاسف بار در این میان اینکه شهرداری ها هم در مبدا و هم در مقصد پرواز مطالبه عواض دارند.
وی اذعان داشت: بعلاوه شهرداری ها در شهرهای که حتی فرودگاه وجود ندارد ازشرکت های هواپیمایی مطالبه عوارض می کنند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: طبق کنوانسیون های بین المللی عوارضی که از مسافران هوایی وصول می شود باید در امور فرودگاهی و هوانوردی هزینه شود.
وی در ادامه افزود: شهرداری ها هیچ گونه فعالیت عمرانی در فرودگاه ها نداشته بنابراین دریافت این عوارض محلی از اعراب ندارد.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…