سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 22:49

مشکلات نوسان ارز برای ایرلاین ها


دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: برخی از کشورهای خارجی در قبال ارائه خدمات ارز نقدی دریافت می کنند که با وجود نوسانات اخیر این شرکت ها با مشکل مواجه شده اند.
مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه نوسانات اخیر ارز مشکلات عمده ای را برای حوزه هوایی ایجاد کرده است، اظهار کرد: عدم دسترسی به ارز نقدی برای برخی پروازهای خارجی و از جمله عراق ، نجف، بغداد و برخی از شهرهای ترکیه مشکل ساز شده است.
وی ادامه داد: برخی از کشورهای خارجی در قبال ارائه خدمات ، ارز نقدی دریافت می کنند و به دلیل افزایش قیمت ارز متأسفانه بانک ها توان پرداخت نداشتند.
سامانی یادآور شد: طی صحبت و جلساتی که با بانک مرکزی داشته ایم قول همکاری و تأمین ارز را داده بودند اما متأسفانه هنوز این مشکل برطرف نشده است.
وی تصریح کرد: شرکت های هواپیمایی شدیداً در تأمین ارز در تنگنا هستند و با توجه به اینکه با افزایش قیمت ارز در هفته های گذشته، بانک مرکزی همکاری لازم را داشت اما طی چند روز گذشته مجدداً مشکلات ارزی برای این شرکت ها ایجاد شده است.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از تولیدات داخلی گفت: در راستای این شعار سعی کرده ایم از شرکت ها و متخصصان داخلی جهت ساخت برخی قطعات هواپیمایی استفاده کنیم که خوشبختانه در ماه های اخیر شرکت های داخلی حضور پررنگ تری داشته اند.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…