ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

شنبه, 05 خرداد 1397 ساعت 09:44

ادعای تحریم جدید برای دلگرمی حامیان آمریکا است


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه صنعت هوایی ایران از گذشته تحریم بوده‌اند، گفت: ادعای تحریم‌‌ جدید فقط بابت خوش‌آمد طرفداران و حامیان آمریکا صادر شد تا به آنها دلگرمی بدهند که اقدامات جدید انجام داده‌اند.

مقصود اسعدی‌سامانی درباره بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا مبنی بر تحریم چند شرکت و فرد که با چهار شرکت هواپیمایی داخلی ایران در ارتباط هستند و همچنین اعلام تحریم چهار شرکت هواپیمایی معراج، پویا ایر، کاسپین و ماهان و 31 فروند هواپیما متعلق به این ایرلاین‌ها توضیح داد: هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده است، زیرا صنعت هوایی ما  از ابتدای انقلاب و سال 57 تحت تحریم ظالمانه قرار دارند.
وی با اشاره به بی‌اثری تحریم‌ها ادامه داد: با وجود اعمال تحریم‌های آمریکا در مورد صنعت حمل‌ ونقل هوایی ایران و فشارهایی که به این صنعت وارد کرده‌اند، این صنعت در ایران هم رشد کمی و هم رشد کیفی داشته است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: تعداد هواپیماهای ما از 25 فروند در سال 57 به بیش از 300 فروند تاکنون افزایش یافته است و سال گذشته حدود 30 میلیون مسافر از طریق صنعت حمل‌ ونقل هوایی کشور جابه‌جا شد.
اسعدی سامانی تأکید کرد: در واقع این بیانیه که از سوی آمریکا منتشر شد، بیشتر بابت خوش‌آمد کشورهای طرفدار و حامیان آمریکا صادر شد، تا در واقع بخواهند به نوعی به آنها دلگرمی بدهند که مثلاً اقدامات جدیدی انجام داده‌اند در حالی که از نظر صنعت حمل‌ ونقل هوایی هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده است و صنعت هواپیمایی کشور همان‌طور که در سال‌های گذشته به رشد خود ادامه داده است با تدابیر اتخاذ شده به روند رو به رشد خود ادامه خواهد داد.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: هواپیمایی از گذشته و حتی در دوران برجام هم تحریم بودند و درواقع خبر جدیدی رخ نداده است.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…