یکشنبه, 27 اسفند 1396 ساعت 12:54

پیش بینی روزانه900پرواز در ایام نوروز

شرکت‌های هواپیمایی در نوروز 97به طور میانگین بین 800 تا 900 پرواز روزانه انجام خواهند داد که بر اساس گفته دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج تاثیری در کاهش پروازی نوروزی نخواهد داشت.
مقصود اسعدی سامانی در خصوص آخرین هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی در راستای ارائه عملکرد مطلوب به مسافران نوروزی، می‌گوید: شرکت‌های هواپیمایی طبق سنوات گذشته در راستای ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی از بهمن ماه سال جاری جلسات متعددی را برای هماهنگی و برنامه‌ریزی های مناسب در ایام پیک سفرها برگزار کرده است.
وی به آخرین جلسه هماهنگی پروازهای نوروزی که با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیران عامل شرکت های هواپیمایی، مدیران ستادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی و ... در هفته گذشته برگزار شد، اشاره کرد و افزود: در این جلسه سازمان هواپیمایی کشوری به ارائه خدمات مناسب به مسافران و اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف متناسب با دستورالعمل حقوق مسافر تأکید کرد. به‌گفته او؛ هماهنگی‌های لازم با مدیران فرود‌گاه‌های مبداء و مقصد انجام گرفته است و تمام مدیران فرودگاه‌ها برای استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات در راستای انجام پروازهای ایمن اعلام آمادگی کردند.
دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی با بیان اینکه ایرلاین‌ها در مجموع تمام امکانات و ظرفیت‌های خود را برای انجام پروازهای ایمن و ارائه خدمات مطلوب به کار خواهند گرفت؛ می‌افزاید: در نوروز سال گذشته آمار پروازهای روزانه شرکت‌های هواپیمایی حدود 760 پرواز بود که بر اساس پیش‌بینی‌های انجام گرفته در نوروز 97 روزانه حدود 800 تا 900 پرواز توسط ایرلاین ها انجام خواهد گرفت. پیش‌بینی می‌شود سال ۹۷ شاهد افزایش و رشد ۱۵ درصدی در سفرهای هوایی نوروز نسبت به نوروز ۹۶ باشیم.
اسعدی سامانی در خصوص وضعیت قیمت‌های بلیت‌های پروازی نوروزی، توضیح می‌دهد: مسافران نوروزی می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت‌های هواپیمایی از قیمت بلیت‌ها اطلاع پیدا کنند. یکی دیگر از مهم‌ترین اقداماتی که انجام شده بحث راستی‌آزمایی بلیت پروازها است، مسافران با مراجعه به سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند پس از خریداری بلیت از طریق لینک اعتبارسنجی بلیت هواپیما از خرید بلیتشان اطمینان حاصل کنند.
او پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در حال حاضر بزرگترین مشکل مسافران بحث تاخیرهای پروازی و عدم پاسخگویی ایرلاین‌ها در فرودگاه به مسافران است، آیا شرکت‌های هواپیمایی در راستای جلوگیری از این موضوع اقداماتی انجام خواهند داد؟ عنوان می‌کند: با توجه به جلساتی که برگزار شد قرار است شرکت‌های هواپیمایی یک نماینده تام‌الاختیار در فرودگاه‌های کشور که قدرت تصمیم‌گیری داشته باشند مستقر کنند تا در زمان تاخیر و یا کنسلی پروازها بتوانند تصمیم‌گیری و مشکلات به وجود آمده را برطرف کنند.
دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی در خصوص بحث اطلاع‌رسانی کنسلی و یا تاخیرهای پروازی نوروزی 97، افزود: معمولاً شرکت‌های هواپیمایی اگر تاخیر و یا کنسلی در پروازهایشان رخ دهد از طریق سیستم اطلاع‌رسانی قبل از حضور مسافران به فرودگاه اعلام می‌کنند؛ اما اگر مسافران به فرودگاه مراجعه کنند و متوجه کنسلی و یا تاخیر پروازشان شوند ایرلاین‌ها طبق دستورالعمل حقوق مسافران بایست جبران خسارت کنند و نمایندگان ایرلاین‌ها نیز موظف به پاسخگویی به موقع هستند.
او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا سانحه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج تاثیری در کاهش سفرهای نوروزی 97 خواهد داشت، توضیح می‌دهد: خیر تاثیری در راستای کاهش سفرهای هوایی نخواهد داشت و با نظارتی که سازمان هواپیمایی کشوری و همکاران بنده در شرکت های هواپیمایی در بخش‌هاس فنی و عملیاتی دارند پروازهای ایمنی را در نوروز 97 خواهیم داشت.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…