شنبه, 31 خرداد 1399 ساعت 10:30

یاتا: زمستان سخت در انتظار ایرلاین ها


انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی ، یاتا هشدار داد که صنعت هواپیمایی با زمستان سختی روبرو است و از دولت های سراسر جهان خواسته است تا با ادامه بحران کرونا ، اقدامات امدادی را ادامه دهند.
پیش بینی می شود صنعت هواپیمایی در سال 2020 ضرر 84 میلیارد دلاری داشته باشد و کمک مالی دولت برای بسیاری از شرکت های هواپیمایی نجات بخش است.
بخش عمده ای از شرکت های هواپیمایی در فصل تابستان درآمد خود را کسب می کنند ، در حالی که فصل زمستان این طور نیست.برای مثال ، سود خالص سال 2019 برای خطوط هوایی اروپا از الگوی فصلی عادی پیروی کرده و در سه ماهه دوم و سوم به ترتیب 9 و 17 درصد بود.
 اما در سه ماهه اول و چهارم به ترتیب با یک درصد شروع و با 2 درصد به پایان رسید. این اعداد برای زمستان پیش رو و بحران کرونا چالش برانگیزتر خواهد بود .  
تحقیقات افکار عمومی در هفته اول ژوئن سال 2020 نشان داد که مسافران با احتیاط بیشتری به سفرهای هوایی بازمی گردند.
 تنها 45 درصد از مسافران مورد بررسی ، قصد دارند پس از فروکش کردن بحران ، به آسمان بازگردند. 36 درصد نیز گفتند که شش ماه صبر خواهند کرد.
 یافته های این تحقیق نشان از عدم اطمینان بازار دارد. در کل نسبت به ماه ژوئن 2019 میزان رزروها 82 درصد کاهش یافته است.اخبار هواپیمایی

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…