ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 13:47

چند درخت برای جبران آلودگی هر پرواز کافی است


تری دام یک وبسایت است که به شما پیشنهاد می دهد برای جبران آلودگی سوخت های فسیلی درخت بکارید . این سایت میزان آلودگی هر یک از اجرای محیطی ما را اندازه گیری می کند و برای جبران آن پیشنهاد فروش درخت می دهد . شما می توانید در این پروسه ، شاهد رشد درخت خود در سراسر جهان باشید .
این موضوع دستمایه گزارش خبرنگاری از انگلستان شد تا به سراغ هواپیمایی امارات برود و طرح ایجاد "صندلی سبز" را به این شرکت ارایه دهد . به عبارتی هواپیمایی امارات یا مسافران پروازهایش می توانند میزان آلودگی هر مسیر پروازی را محاسبه ، درخت مناسب خود را خریداری و یک صندلی هواپیما را به صندلی سبز تبدیل کنند .
صندلی سبز اصطلاحی مناسب برای جبران آلودگی ناشی از سوخت موتورهای هواپیما است . اما به نظر شما موتورهای هواپیما در یک مسیر چقدر دی اکسید کربن تولید می کنند ؟ برای پاسخ این پرسش ، مسیر لندن – دبی انتخاب شد .چراکه این مسیر سومین مسیر پردرآمد جهان است .
طبق گفته تری دام ، میانگین پرواز از لندن به دبی 5.500 کیلومتر است که به طور متوسط حدود یک تن دی اکسید کربن برای هر مسافر تولید می کند. وب سایت تری دام گزینه های مختلفی را برای خرید گیاهان ارائه می دهد اما بیشترین جذب را درخت آووکادو دارد که در طی چرخه عمر 10 ساله خود 500 کیلوگرم دی اکسید کربن جذب می کند. بنابراین برای داشتن یک صندلی سبز در این مسیر ، شما باید دو درخت آووکادو بکارید .

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…