ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

دوشنبه, 21 خرداد 1397 ساعت 22:52

سوخو با آنتونوف و توپولف قابل مقایسه نیست


دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از تلاش روسیه برای حذف مجوز افک برای فروش سوخو به ایران خبر داد و انعقاد قرارداد خرید را مشروط به اخذ مجوزهای استاندارد و ایمنی از سازمان هواپیمایی اعلام کرد.
مقصود اسعدی سامانی به لزوم نوسازی ناوگان هوایی و نیاز به مجوز اوفک برای خرید هواپیماهای اروپایی و آمریکایی تأکید کرد و گفت: یکی از گزینه‌های کاهش عمر ناوگان هوایی کشورمان خرید هواپیماهای سوخو است.
او گفت: این شرکت روسی درصدد کاهش تجهیزات آمریکایی هواپیمای سوخو و تأمین تجهیزات از سوی شرکت‌های اروپایی است تا برای فروش آن به ایران نیازی به اخذ مجوزهای افک نباشد.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی به مردم در مورد این هواپیماها اطمینان خاطر داد و گفت: به‌طورقطع هر هواپیمایی که وارد ناوگان کشورمان می‌شود مجوزهای موردنیاز از سوی سازمان هواپیمایی را کسب خواهد کرد.
اسعدی سامانی به قابل قیاس نبودن سوخو با آنتونوف و توپولف‌ اشاره کرد و گفت: دیگر هواپیماهای روسی همچون ایلیوشین، یاک و توپولوف برنامه‌ای برای عرضه هواپیمای مسافربری میان برد ندارد و دیگر شرکت‌های هواپیمایی چون میتسوبیشی، بمباردیر و.. نیاز به مجوز افک دارند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: تاکنون دو شرکت هواپیمایی تفاهم‌نامه خرید هواپیماهای سوخو 100 را منعقد کردند و سایر ایرلاین‌ها هم به دنبال اجاره این مدل هواپیما هستند.
در این میان سوخو سوپر جت روسی تنها گزینه‌ای بوده که اعلام کرد با همکاری با اروپا حاضر است قطعات آمریکایی به‌کاررفته خود در هواپیمای خود را به زیر 10 درصد برساند تا بتواند بدون مجوز هیچ کشوری هواپیمای خود را به ایران بفروشد.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…