جمعه, 07 آذر 1399 ساعت 20:26

استعلام تست کرونای مسافران در دو مرحله


مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به کاهش شدید تقاضا برای سفرهای هوایی اظهار داشت: آنقدر مسافر برای برخی از پروازها کم است که مدیران ترجیح می‌دهند پرواز را باطل کنند.
وی ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی پایبند به مصوبات و دستورالعمل‌های شورای عالی هواپیمایی هستند و طبق مصوبات این شورا اجازه فروش بلیت هواپیما با کف نرخ را نداریم و همچنین سقف قیمتی را تا 10 درصد می‌توان افزایش داد. هر چند فعالان صنعت و مدیران شرکت‌های هواپیمایی نارضایتی خود را از این تصمیمات اعلام کردند اما ملزم به اجرای آن هستند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به استعلام از تست کرونای مسافران برای صدور بلیت و همچنین قبل از سوار شدن به هواپیما گفت: از اول آذرماه استعلام تست کرونای مسافران در دو مرحله یکبار قبل از صدور بلیت و یکبار در داخل ترمینال فرودگاه انجام می‌شود و اگر تست افراد مثبت بوده و دوران 14 روزه قرنطینه به پایان نرسیده باشد، اجازه سفر به مسافر داده نمی‌شود.
اسعدی سامانی ادامه داد: با انجام این استعلام و غربالگری دیگری نیازی به اجرای پذیرش مسافر با 60 درصد ظرفیت هواپیما نیست اما همچنان ایرلاین‌ها ملزم به اجرای این پروتکل هستند.
وی با بیان اینکه مجموع این تصمیمات باعث کاهش شدید تقاضا در سفرهای هوایی شده است، افزود: به سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی درخواست حذف پروتکل محدودیت در پذیرش مسافر را با توجه استعلام‌گیری تست کرونای مسافران داده‌ایم و وزارت بهداشت باید در این باره تصمیم بگیرد.

اخبار هواپیمایی

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…