ویزای مولتی کانادا | وقت سفارت کانادا | وقت سفارت آمریکا | وقت سفارت انگلیس| ویزای شینگن| ویزای ازبکستان| تور باکو

شنبه, 18 اسفند 1397 ساعت 11:55

بلیت های نوروز را گران نخرید

مقصود اسعدی سامانی با اشاره به گفته‌های وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه «نرخ بلیت هواپیما تابع عرضه و تقاضا است و در ایام نوروز افزایش قیمت بلیت هواپیما نخواهیم داشت»، بیان کرد:
شرکت‌های هواپیمایی در ایام تعطیلات نوروزی افزایش قیمت بلیت نخواهند داشت.
وی تأکید کرد: قیمت‌های بلیت هواپیما برای نوروز همان نرخ‌های آذر ماه امسال است که تعیین شده و در سایت شرکت‌های هواپیمایی قابل مشاهده است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: به دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی، آژانس‌ها و همچنین سایت‌های اینترنتی فروش بلیت هواپیما ابلاغ شده است که به هیچ عنوان حق ندارند بالاتر از قیمت‌های تعیین شده شرکت‌های هواپیمایی، نرخی در سایت خود درج کند.
اسعدی سامانی بیان کرد: در صورت مشاهده تخلف، دستگاه‌های نظارتی برخورد قانونی لازم با این شرکت‌ها، سایت ها و آژانس‌ها را خواهند داشت.
وی ‌افزود: سایت‌های اینترنتی ‌فروش بلیت هواپیما و شرکت‌های خدمات مسافرتی حتماً نسبت به تطبیق نرخ عرضه شده خود با قیمت‌های بلیتی که در سایت‌ شرکت‌های هواپیمایی و سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی درج شده است اقدام کنند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد: ممکن است به دلیل افزایش تقاضای سفر، عده‌ای سودجو به دنبال فروش بلیت جعلی به مسافران باشند که حتما توصیه می‌شود مسافران بلیت را از مراکز معتبر خریداری کنند، ضمن آنکه مسافران اگر بلیتی را از سایت خریداری می‌کنند از طریق لینک اعتبارسنجی درج شده در سایت شرکت‌های هواپیمایی و ‌سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی‌ نسبت به اعتبارسنجی بلیت خود اقدام کنند.
اسعدی سامانی اظهار داشت: سازمان هواپیمائی کشوری هم طبق سنوات گذشته مسئولیت نظارت بر نرخ ها را بر عهده دارد.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد: مردم برای تهیه بلیت یک مسیر ابتدا به سایت شرکت‌های هواپیمایی و یا سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی مراجعه و نرخ‌های درج شده در سایت را مشاهده کنند و سپس برای تهیه بلیت اقدام کنند تا به این ترتیب با خرید بلیت گران‌تر متضرر نشوند.
وی درباره تقاضای شرکت‌های هواپیمایی برای برقراری پروازهای فوق العاده در ایام نوروز گفت: برخی شرکت ها بر اساس توانمندی و قابلیت‌های خود، درخواست برقراری پرواز فوق‌العاده برای ایام نوروز داده‌اند که برخی مجوزها در این‌باره در سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده است و برخی هم در دست رسیدگی و اقدام است.
اسعدی سامانی تأکید کرد: شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند از همه ظرفیت‌های خود در نوروز استفاده کنند و با برقراری پروازهای فوق‌العاده و برنامه‌ای، تقاضای سفر‌های هوایی هموطنان را پاسخ دهند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره تعداد هواپیماهای عملیاتی ناوگان هوایی مسافری کشور برای ایام نوروز گفت: در حال حاضر ۱۳۵ فروند هواپیمای عملیاتی در ناوگان وجود دارد و با اضافه شدن هواپیماهای که در حال اورهال هستند، پیش‌بینی می‌کنیم برای ایام‌ نوروز حدود ۱۴۰ تا ۱۴۵ فروند هواپیما برای ایام نوروز آماده باشند.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…